Klatovy, 339 01, CZ
Tactical Airsoft Assault Team

Mancraft PDiK kit pro SVD – instalace

Klatovský airsoftový tým

Mancraft PDiK kit pro SVD – instalace

Ahoj,

Dnes jsem se rozhodl, že napíšu něco o PDiK kitu pro SVD od firmy Mancraft.

Abych začal od doby, co mi přišel. Kit přijde ve velmi hezky zpracovaných perforovaných krabičkách s lohem firmy. Už toto balení vypadá velice profesionálně, a vypadá lépe, než krabičky, ve kterých posílali první verze jejich kitu pro VSR, které byly bílé s vytištěným černým logem firmy.

po otevření na mě vyskočilo asi 7 prospektů, které mají sloužit jako reklama pro tento kit, abych rozdal lidem na airsoftu. a pod nimi bylo smotáno asi 1,5 metrů hadičky o průměru 4mm. Když vyndáme hadičku z krabičky tak už máme v krabičce pouze kit.

Když se koukneme na tento kit, který obsahuje i část, která je vytisklá na 3D tiskárně (na obrázku černo-bílá) vypadá to pouze jako trubka.

postup instalace je velmi jednoduchý a kdo vlastní SVD a už v něm dělal upgrade, nebo ho již měl někdy rozebraný, tak pro něj nebude žádný problém nainstalovat tento kit.

První věc co musíte udělat při instalaci je vyndat píst, trn a pružinu. Jako další krok je potřeba vyndat natahovací páku a vyklepnout válec s hlavou pístu. Pokud máme již pouze natahovací páku, tak musíte natlačit kit do otvoru, ve kterém byl předtím válec. V mém případě to vyžadovalo dost násilí i pár úderů kladivem.

Jako další věc so se musí udělat, tak je vyndat spoušťový mechanizmus. Zde stačí vyklepnout nebo vytlačit přední čep na spoušťovém mechanizmu. Po vyndání musíme vyndat vše kromě spouště. Nyní máme prostor, abychom mohli vložit platovou část vytištěnou na 3D tiskárně. Tato věc slouží k tomu, aby spoušť mohl mačkat na přepínač ve spodu tohoto kitu.

nyní již přijde jenom skládání. Jako první zasuneme natahovací páku do zbraně, zde je to při vkládání opravu s minimální rezervou. Až vložíme tento závěr, už nám jenom zbývá vložit zpět spoušťový mechanizmus. Vložíme ho stejně, jako jsme ho vyndali. Nyní našroubujeme 2 šrouby, co leží za tímto kitem. Šrouby patří do stejných děr, co byly původní šrouby u trnu.

nahoru na nynější trn tohoto kitu našroubujeme měděnou tyčku s pružinkou. Nyní máme připraven kit pro střelbu. Už jen stačí vložit hadičku so zadní části, stejně jako do regulátoru a můžeme začít střílet. Hadička se nechá vézt ručičkou v pažbě a vyvézt pod rukou.

Nyní máme nainstalovaný funkční kit pro SVD.

Abych ještě popsal své pocity z tohoto kitu:

Musím říct, že je vážně výhoda mít poloautomatickou zbraň už z hlediska rozličnosti, protože SVD je v reálné předloze také poloautomatické. Líbí se mi, jak můžete u těchto plynových zbraní regulovat tlak a tak se přizpůsobit prostředí ve kterém hrajete. I když jsou lidé, co střílí s plným výkonem na krátkou vzdálenost a poté se může přihodit nějaký úraz. Veliká nevýhoda je, že nefunguje pojistka, tudíž máte pořád odjištěno, toto se nechá vyřešit odpojováním hadice, když si jdete třeba sednout na spawn.

V příštím díle se podíváme, jak je na tom tento kit s výkonem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *